Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 11 × 10 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | Dual Band 136-174MHz & 400-520MHz |
| Dimensions | 123*61.5*36mm |
| Model Number | UV-6R |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| RF Output Power | 5W/1W |
| Channel Spacing | 2.5/5/6.25/10/12.5/20/25KHz |
| Battery | DC 7.4V Li-ion 1800mAh |
| Color | Black |
| Place of Origin | China(Mainland) |
| Weight | 227g (Approximately) |
Instock
There are no reviews yet.