Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2200mah |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999CH |
| Frequency Range | 220-260MHz, 400-520MHz, 65-108mhz |
| Dimensions | 20.5*11.8*10.5cm |
| Model Number | BF-1802L |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Display | 1.77inch LCD Color Display |
| Power | 5W |
| Multi-functional | VOX SOS |
| FM | 65MHz-108MHz |
| Function 1 | Wireless copy frequeny |
| Function 2 | 999 Channels |
| Function 3 | NOAA |
| Function 4 | Power saving |
| Function 5 | Overcharge protection |
| Tri-Band | 136-174/220-260/400-520mhz |
| Feature | High Power |
| Color | Blue/Orange |
Instock
There are no reviews yet.