Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, none |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | IP55 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 108-136mhz |
| Dimensions | 180*70*45mm(no include antenna) |
| Model Number | BAOFENG UV-25 Pro Ma |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | brand name |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Model | Baofeng UV-25 Pro Max |
| Feature | Upgrade of AR-152 |
| Battery Type | Li-ion Battery |
| Channel | 999 Channels |
| Charger | Type-C Charging |
| Feature 1 | Tactical Walkie Talkie |
| Feature 2 | 1.77'inch LED |
| Feature 3 | Military Radio |
| Feature 4 | Fast Frequency Matching |
| Feature 5 | DTMF |
| Feature 6 | VOX |
| Feature 7 | NOAA Wether Reception |
| Feature 8 | Stopwatch Timing |
| Feature 9 | High Gain Goose Antenna |
| Feature 10 | Super-Long Standby |
| FM | 65-108MHz (RX) |
| VHF1 | 136-174MHz (TX & RX) |
| VHF2 | 220-260MHz (TX& RX) |
| UHF1 | 400-480MHz (TX& RX) |
| UHF2 | 480-520MHz (RX) |
| Model 2 | BF-X5 Pro |
| Model 3 | UV-25 |
| Model 4 | UV-25L |
| Police Band | 350-390MHz(RX) |
| AM | 108-136MHz(RX) |
Instock
There are no reviews yet.