Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 8 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Element type | Trendy and fashionable |
| Applicable Scenarios | Outdoor |
| Product Type | Fashion reading glasses |
| Style type | Circular |
| Model Number | 141-6 |
| Lens Width | 2.01inch |
| Lens Height | 1.06inch |
| Coating | HC |
| Frame Material | Plastic |
| Lenses Material | Acrylic |
| Lenses Color | Clear |
| Gender | MEN, WOMEN, Unisex |
| Lenses Optical Attribute | Gradient |
| Brand Name | Henotin |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | EYEWEAR |
| Eyewear Type | Reading Glasses |
| Lens Color | Clear |
| Product Weight | 23.7g |
| Product Name | Fashion Spring Hinge Presbyopic Glasses |
| Head Size | Medium to wider |
| Suitable For Face | RoundFace LongFace SquareFace Oval Face |
Instock
There are no reviews yet.