Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Case Shape | Rectangle |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 20mm |
| Case Thickness | 10mm |
| Band Length | 24cminch |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Auto Date, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Style | simple |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Hidden Clasp |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Brand Name | vaiquela |
| Origin | Mainland China |
| Display Size | 0.96 inch |
| Model | 115plus smart band wristband |
| Battery | 80mAh |
| Compatible | Android4.4 above, IOS7.1 above |
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.0 |
Instock
There are no reviews yet.