Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 13mm, 13mm |
| Band Width | 18mm, 18mm |
| Band Material Type | Plastic, PU |
| Case Shape | Square, Square |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1278, SKMEI New 1278 |
| Dial Diameter | 39mm, 39mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 24inch, 24 |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, SPORT |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, NONE |
| Feature-1 | watch |
| Feature-2 | watch men |
| Feature-3 | skmei |
| Feature-4 | watch women |
| Feature-5 | sport watch |
| Feature-6 | watches |
| Feature-7 | digital watch |
| Feature-8 | fitness watch |
| Feature-9 | skmei watch |
| Feature-10 | led watch |
Instock
There are no reviews yet.