Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 14.4mm, 14.4mm |
| Band Width | 20mm, 20mm |
| Band Material Type | Silicone, Silicone |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | digital watch 2100, digital watch 2100 |
| Dial Diameter | 44.3mm, 44.3mm |
| Feature | STOP WATCH, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Water Resistant, Alarm, Week Display, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 24.5cm, 24.5cm |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | SPORT, SPORT |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Certification | CE, CE |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Function1 | countdown |
| Function2 | daylinght saving time |
| Function3 | world time |
| Function4 | 5 alarm clock |
| Battery code | cr2016 |
| Original brand | yes |
Instock
There are no reviews yet.