Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Case Thickness | 12mm, 12mm |
| Band Width | 20mm, 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI Digital watch for men 1611, SKMEI Digital watch for men 1611 |
| Dial Diameter | 43mm, 43mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp, Bracelet Clasp |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.