Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 14mm, 14mm |
| Band Width | 19mm, 19mm |
| Band Material Type | PU, PU |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI NEW 1454, SKMEI NEW 1454 |
| Dial Diameter | 47mm, 47mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, Luminous, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, swim, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26.5cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Quartz, Dual Display |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.