Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 14mm |
| Band Width | 18mm |
| Band Material Type | RUBBER |
| Case Shape | Rectangle |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 1683 |
| Dial Diameter | 37mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, DIVER, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 235inch |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.