Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 48mm, 48mm |
| Band Width | 20mm, 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI Dual time watches for men 1649, SKMEI Dual time watches for men 1649 |
| Dial Diameter | 17mm, 17mm |
| Feature | Back Light, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Water Resistant, Alarm, Week Display, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp, Bracelet Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz, Dual Display, Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.