Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.069 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 13 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 17.5mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | RUBBER |
| Case Shape | Irregular Shape |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 8059&1801 |
| Dial Diameter | 47mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Multiple Time Zone, Alarm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | SMAEL |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.