Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.143 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9 × 3 cm |
| Case Thickness | 9.5mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Plastic |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | TZ22819 |
| Dial Diameter | 41mm |
| Feature | Auto Date, Complete Calendar, luminous hands |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | DEYROS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Ring | Inside19mm |
| Note | The subdial and the chronograph do not work, they are for decoration only. |
Instock
There are no reviews yet.