Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Roman Numeral |
| Case Thickness | 7mm |
| Band Width | 15 to 19 mm |
| Band Material Type | leather |
| Movement origin | Mainland china |
| Case Shape | Rectangle |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 1108/9031 |
| Dial Diameter | 25 to 29 mm |
| Feature | Shock Resistant, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 22.5cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | SANDA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.