Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 14 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Width | 21mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Irregular Shape |
| Dial Window Material Type | RESIN |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI mens watch 1952 |
| Dial Diameter | 35mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 23 |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.