Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.099 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 18mm |
| Band Width | 25 to 29 mm |
| Band Material Type | RUBBER |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | S6024 |
| Dial Diameter | 50 mm and above |
| Feature | STOP WATCH, Shock Resistant, LED display, Repeater, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Water Resistant, Alarm, swim, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24.5cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz, Dual Display, Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | OFNS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.