Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 6 cm |
| Case Thickness | 19mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Plastic |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | S8027 |
| Dial Diameter | 57mm |
| Feature | STOP WATCH, Shock Resistant, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26.5cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | STRYVE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.