Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 6 cm |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | RESIN |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 6196 |
| Dial Diameter | 40mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, DIVER, Multiple Time Zone, Water Resistant, Alarm, swim, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | SANDA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.