Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 11 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 14mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | leather |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | SPR |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Dial Diameter | 44mm |
| Water Resistance Depth | 20Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | BRONZE |
| Brand Name | tandorio |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
| case | CuSn8 Real Bronze |
| dial | black/white/blue monther of shell dial |
| dial markers | green luminous markers |
| movement | japan nh35a, pt5000 |
| glass | flat sapphire glass no cyclop |
| real bronze insert | flat bronze insert |
| unidirectional bezel | 120 clicks bezel ring |
| screw down crown | at 4.1 position |
| watch hand | green luminous |
| 20mm width strap | brown leather band |
| strap buckle | silver pin buckle |
| dial logo | tandorio logo, no logo |
| function | date, luminous, dive, swim |
| style | classic, dress, fashion, vintage, luxury |
| bronze watch automatic | bronze watches for men |
| bronze pilot watch | bronze diver watch |
| bronze watch case nh35 | bronze cusn8 watch |
| men's bronze wrist watch | luxury bronze nh35 watch |
| turtle bronze watch | mop dial watch nh35 |
| service | customize logo |
Instock
There are no reviews yet.