Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 14 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 11.2mm |
| Band Width | 35.2mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI 2211 |
| Dial Diameter | 36.5mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Chronograph, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25 |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.