Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 9 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | FB0058 |
| Dial Diameter | 43mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, DIVER, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 24 |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Digital |
| Style | Business |
| Brand Name | foxbox |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.