Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 15 cm |
| Sport Type | diving |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 14mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | PD-1662 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Complete Calendar, DIVER, Multiple Time Zone, Water Resistant, swim, luminous hands |
| Dial Diameter | 40mm |
| Water Resistance Depth | 10Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Style | SPORT |
| Movement | Mechanical Hand Wind, Automatic Self-Wind |
| Brand Name | PAGANI DESIGN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
| Rotating bezel | Sports mechanical watch Pagani design |
| Top Brand Luxury Men's Watch | Dating / party / work / sports / gifts |
| Fashion business watch | Waterproof Wristwatches, Men's watches |
| Mechanical watches men | waterproof watch |
| business watch | fashion & casual sports Business brand Watc |
| 40mm men's watch | 40mm automatic men's mechanical watch |
| 120 Clicks Chronograph Bezel | Solid 316L Stainless Steel |
| Hands and MarkersScrew-down Crown | Black blue and all black ceramic bezel |
| submariner watch | pagani divers watches |
| pagani design watches for men | pagani design gmt watch |
| pagani batman | pagani design 1662 |
| watch for men | men mechanical wristwatches |
| Stainless Steel Diver Watch | reloj hombre |
| relojes para hombre | reloj automatico de hombre |
| montre homme | montre automatique homme |
| montre mecanique homme | relogio masculino |
| relogio masculino de luxo | orologio uomo |
| orologio automatico uomo | zegarek meski |
Instock
There are no reviews yet.