Instock
| Weight | 0.465 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 13.5mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Nylon |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 42mm Chronograph Watches |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Feature | STOP WATCH, Rattrapante, Luminous, Chronograph, Water Resistant, None, luminous hands |
| Dial Diameter | 42mm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Style | Fashion & Casual |
| Movement | Mechanical Hand Wind, 100% Original Seagull ST1901 Movement |
| Brand Name | Red Star |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
| Item | 42mm Men chronograph |
| Movement Device | Gooseneck Device |
| Glass material | Sapphire Glass, Hardlex Glass |
| Model | 42mm Diameter mens watch |
| Back Case type | Clear display Back Case |
| types | zi zuan watch / 21 zuan watches |
| Size | 42mm |
| Colors | Vintage white, Blue |
| Feature1 | 42mm Chronograph |
| Feature2 | Red Star Watch |
| Feature3 | Original 1963 watch |
| Feature5 | Gooseneck Mechanical Wristwatches |
| Feature6 | Sapphire watch |
| Feature7 | Wristwatches |
| Feature8 | pilot watch |
| Feature9 | air force Chronograph, With Original Seagull Movement |
Instock
There are no reviews yet.