Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.063 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 4 cm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Oval |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI Men digital watches 1858 |
| Dial Diameter | 37mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25 |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.