Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.103 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 5 × 3 cm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 6582 |
| Dial Diameter | 40mm |
| Feature | Complete Calendar |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 23.5cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | CURDDEN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.