Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | water proof, tourbillon, Skeleton, Luminous, Shock Resistant, Moon Phase, None |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | leather |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | LG6822 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Alloy |
| Style | Fashion & Casual |
| Movement | Mechanical Hand Wind, Automatic Self-Wind |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.