Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 13 × 5 cm |
| Case Thickness | 10mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | B5552 |
| Dial Diameter | 42mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, DIVER, Water Resistant, swim |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Business |
| Brand Name | BINBOND |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.