Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Irregular Shape |
| Dial Window Material Type | RESIN |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI Bluetooth Watch Mens 1629 |
| Dial Diameter | 51mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 28inch |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Feature 8 | bluetooth |
| Feature 9 | remove camera |
| Feature 10 | motion track |
| Feature 11 | intellgent power supply |
| Original | Yes |
| Product name | SKMEI 1629 bluetooth tracker |
| Case material | ABS+PU |
| Buckle | stainless steel |
| Feature 1 | Time, date, week |
| Feature 2 | pedometer |
| Feature 3 | Calorie |
| Feature 4 | aims, data |
| Feature 5 | call remind, app remind |
| Feature 6 | sleeping monitor |
| Feature 7 | remind, distance |
Instock
There are no reviews yet.