Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 9 × 6 cm |
| Display Type | Arabic numeral markers |
| Case Thickness | 10.7mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Nylon |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Plastic |
| Model Number | MY-1508 |
| Dial Diameter | 44mm |
| Feature | DIVER, Water Resistant, swim |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | ADDIESDIVE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Watch Type | Quartz Watch |
| Bottom cover material | 316L stainless steel |
| Surface Luminous | Luminous hands, Luminous hands |
| Waterproof level | 50 meters waterproof [can wash hands, swim, meet all daily waterproof use] |
| Crown Type | Push-In Crown |
| Glass Type | Flat mineral glass |
| Mirror material | hardened mineral glass |
Instock
There are no reviews yet.