Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.212 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 11.5mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Movement origin | Mainland china |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | OLEVS/3653 |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Moon Phase, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 21cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Weight | 118g |
Instock
There are no reviews yet.