Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.259 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 3 cm |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 44.5mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | MF0470G.01 |
| Dial Diameter | 44.5mm |
| Feature | Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 22 |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Business |
| Brand Name | MINIFOCUS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.