Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 10 × 3 cm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | CH1604G-Blue Face |
| Dial Diameter | 42mm |
| Feature | Auto Date, Chronograph, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Hook Buckle |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual, Relogio Masculino, Watch men, Fashion watch, Sport watch |
| Brand Name | CHEETAH |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Gender | Men |
Instock
There are no reviews yet.