Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 14.5mm |
| Band Width | 16mm |
| Band Material Type | leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | TG2117M |
| Dial Diameter | 40mm |
| Feature | LED display, Repeater, Complete Calendar, Alarm, Week Display, Multifunction men's clock watch |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 8inch |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual, Fashion/Retro/Classic/Luxury watch |
| Brand Name | Hearkent |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
| Option Vioce Version | Spanish/German/English Talking |
| Feature 1 | men's digital watch |
| Feature 2 | talking clock for the blind |
| Feature 3 | Hourly Chime, alarm reminder |
| Suitable for | Men/elderly/blind/visually impaired |
Instock
There are no reviews yet.