Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 5 × 2 cm |
| Training Site | Waist, ARMS, Legs, Muscle Relex Apparatus, Waist & Abdomen Exercise, head, Foot, BACK, Hand, Wrist, Hip, Chest, CORE, other |
| Function | Comprehensive Fitness Exercise |
| Material | Plastic |
| Type | Single Skip Rope, Rapid Speed Jump Rope |
| Department Name | unisex |
| Brand Name | NEVERTOOLATE |
| Type of sports | Cadio Training |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | JR013D |
| Place of Origin | China (Mainland) |
| Perfect for | Crossfit, boxing MMA, Garage Gyms. |
| Feature | Adjustable skipping rope |
| Handle Length | 170mm |
| Rope Material | Upgraded bendable PVC |
| net weight | 130gram |
| ROPE LENGTH | 260CM |
Instock
There are no reviews yet.