Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | H603 |
| Brand Name | Magene |
| Origin | Mainland China |
| Color | Red;Blue;White;Green |
| Dimension | 62.3*35.1*11.5mm |
| Sensor Weight | 16g |
| Battery Type | CR2032 |
| Function | Heart Rate Data |
| Chest Strap Type | Split Strap(Front buckle) |
| HR Unit | BPM |
| HR Range | 30-240 BPM |
| HR Assuracy | ±1 BPM |
| Waterproof | IP67 |
| Dual Protocol | Ant+ & Bluetooth |
| Chest Strap Length | 64-86cm (±2cm) |
| Warranty Time | 12 Month |
Instock
There are no reviews yet.