Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 19 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Craft of Weaving | Knit |
| Model Number | ZTQ-002-04, SLQ044 |
| Material | PU, PU Leather, PU Leather |
| Weight | 0.75kg |
| Applicable People | Unisex, Universal |
| CN | Jiangxi |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Jiangxi, China |
| Brand Name | STARLIGHT |
| Product name | Boxing Gloves |
| Color | Black/silver/white powder/Red blue/white black/black gold |
| Sizes | 6oz/8oz/10oz/12oz/14oz/16oz/Customized |
| advantage | It breathes and absorbs sweat. It thickens the punch |
| Application | Ideal for Training and Competition, Relaxation |
| Boxing gloves | Boxing |
| MMA Boxing gloves | MMA |
| Professional boxing gloves | Adult boxing gloves |
| Women's boxing gloves | Children's boxing gloves |
| Muay Thai boxing gloves | Free fight boxing gloves |
| fighting | Glove |
| Training sparring gloves | Boxing match |
| thicken | Comfortable and breathable |
| guantes de boxeo | boxeo |
Instock
There are no reviews yet.