Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | HC-940PRO-LI |
| Brand Name | suntekcam |
| Origin | Mainland China |
| Megapixel | 36MP |
| Memory | Up to 256GB SD Card ( not including SD Card ). |
| Trigger distance | 82ft |
| Trigger Speed | 0.3 Second |
| Trail camera standby time | 12 Months of Standby |
| Timelapse by motion triggered | 2.4 inch LCD screen |
| Power supply | 4 -8 pcs AA battery ( excluded ) |
| Video resolution | Video Resolution:4K/10FPS, 2.7K/20FPS, 1080P/Video |
| TV Cable | Trail camera include the TV output and TV cable |
| Waterproof degree | IP66 |
| Trail camera included | built-in microphone& speaker |
| Trail camera highlight | Good picture image, long standby time, good quality |
| Language support | En/FR/DE/ES/RU/DK/NL/PL/PT/SE/IT/FI/JP |
| Certificate | FCC, CE, RoHS |
| Loop Recording support | 40pcs Low glow light |
| Camera traps 4K | Photo-Trap camera night hunt |
| CAMERA TRAP WILDLIFE | HUNT CAMERA TRAP |
| CAMERA HUNT NIGHT | WILDLIF CAMERA TRAP |
| PHOTO TRAP CAMERA | BEST TRAIL CAMERA |
Instock
There are no reviews yet.