Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.573 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 20 × 15 cm |
| Field of View | / |
| Eyepiece diameter | 16mm, 16MM |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 10 |
| Material | Plastic |
| Type | Binoculars |
| Origin | Mainland China |
| Model | 10X50 |
| Multiplication | 10x |
| Prism | BAK4 |
| Objective lens diameter | 50mm |
| Focusing method | central focusing+right eye fine adjustment |
| Exit pupil diameter | 4MM |
| Waterproof performance | life waterproofing |
| Pupil exit distance | 8MM |
| Net weight | 543g |
| Field of view distance | 100/1000M |
| Purpose | Civil telescope |
| Resolution | 10 |
Instock
There are no reviews yet.