Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feather Material | Plastic |
| Use | Hunting |
| Type | Arrow, Mini bolt/crossbow arrow |
| Brand Name | toparchery |
| Origin | Mainland China |
| Outer diameter | 6mm |
| Inner diameter | 5mm |
| Arrow shaft length | 6.5inch |
| Total length | 6.7 inches |
| Arrowhead length | 30mm |
| Arrow tips width | 12.5mm |
| Arrow tips weight | 77grain |
| Shaft material | Aluminum |
| Broadhead material | Steel |
| For bow type | 50-80lbs crossbow |
Instock
There are no reviews yet.