Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 210917 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Suede |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Satin, satin |
| Heel Type | Cuban Heel |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | Suede |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | evkoodance |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Model | Latin Dance Shoes |
| Item | Latin Salsa Ballroom Shoes |
| Product | Women Dance Shoes |
| Design | buckle material Dance Shoes |
| Size | US4-US12, EU33-EU44 |
| Heel | 23349# 10cm |
| Name | Girls Dance Shoes |
| USE for | Dancing Party Shoes |
| Package | Gift box |
| Customized Shoes | Yes |
| Shipping time | within 8days |
| Feature | Club Girls Party Shoes |
Instock
There are no reviews yet.