Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 168-1 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | CANVAS |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | CANVAS |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Closure Type | elastic band |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Department Name | ADULT |
| Brand Name | SWDZM |
| Origin | Mainland China |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| CN | Henan |
| dancing slippers | ballet dance shoes women |
| ballet flat shoes women | ballet adult |
| ballet shoes kids | flat ballet shoes |
| ballet wear women | practice shoes |
Instock
There are no reviews yet.