Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Upper fixing method | stitching |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | Men Shoes BD330 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | EVA |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Low (3/4" to 1 1/2") |
| Outsole Material | soft sole |
| Brand Name | BDSALSA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Heel | 2.5cm |
| Shoes fabric | Import patent leather |
| Upper material | Import patent leather |
| gender | men |
| department name | adult |
| athletic shoe type | dance shoes |
| Use the crowd | sneakers |
| closure type | lace-up |
| dance shoe type | ballroom/latin shoes |
| decorations | buckle |
Instock
There are no reviews yet.