Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 605 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | EVA |
| Upper Material | PU |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Low (3/4" to 1 1/2") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | HROYL |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| dance shoes | latin dance shoes |
| girls ballroom shoes | Salsa Shoes for children |
Instock
There are no reviews yet.