Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | EVA |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | hook & loop |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN, Women Girls Ladies |
| Brand Name | HROYL |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Heel | 5.5/7.5/8.5CM |
| Color | Black Brown PinkBeige |
| Applied for | Ballroom/Indoor dancing |
| Size | 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 |
Instock
There are no reviews yet.