Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | Evkoo-018 |
| Release Date | Summer2017 |
| Level Of Practice | Advanced |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | Cow Muscle |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | evkoodance |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| color | khaki |
| width | medium |
| heel | 205# 7.3cm |
| size | US 4-12 EU 33-44 |
| material | satin with crystal |
| package | shoes box/pp-bag |
| shipping way | e-packet/china post |
| shipping time | within 9 working days |
| use for | dance shoes |
| customized shoes | yes |
Instock
There are no reviews yet.