Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 18 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes, Yes |
| Model Number | XC-6440 |
| Release Date | SPRING2017 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Genuine leather |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | Cow Muscle |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | DLTNIW |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Pattern Type | Solid |
Instock
There are no reviews yet.