Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 16 × 13 cm |
| With or install Professional accessories | None |
| Whether with metal toe cap | No |
| Whether waterproof | No |
| Upper fixing method | stitching |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Microfiber |
| Heel Type | Flat |
| Upper Height | high |
| Elements | Leather stitching |
| Model Number | JLK2019005M skateboarding shoes |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Release Date | others |
| Applicable Place | Hard Court |
| Closure Type | Lace-up |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Feature | Shock-Absorbant, Encapsulated, Impact resistance, Mid-top sneaker (10-20cm) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | PU |
| Upper Material | Suede |
| Style | Classics |
| Outsole Material | RUBBER |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Skateboarding Shoes |
| Feature 2 | Rubber outsole |
Instock
There are no reviews yet.