Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 10 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | No |
| Model Number | FT-131 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | leather |
| Heel Type | Cuban Heel |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | HROYL |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| dance shoes | latin dance shoes |
| women dance shoes | women latin dance shoes |
| ballroom dance shoes | dance shoes women |
| dance shoes women practice | dance shoes heels |
| Heels | 5cm/6cm |
| Color | Light Tan/Black |
Instock
There are no reviews yet.