Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 13 × 16 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | No |
| Model Number | 216 |
| Release Date | Summer2017 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Satin |
| Insole Material | COTTON |
| Upper Material | Satin |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Rhinestone |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | Genuine leather |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | BD |
| Origin | Mainland China |
| CN | BEIJING |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Color | Dark tan/Silver/Golden/Black |
| Heel type | EH11/EH10/EH13/EH4 |
Instock
There are no reviews yet.