Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Closure Type | Pull On |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | ELEGANT |
| Shoes Type | Modern Slippers |
| Heel Type | Flat with |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Lining-Genuine Leather Type | Sheepskin |
| With Platforms | No |
| Fashion Element | Narrow Band |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | Genuine leather |
| Applicable Place | Outside |
| Season | Summer |
| Model Number | F-2 |
| Outsole Material | RUBBER |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | Sheepskin |
| Upper Material | Genuine leather |
| Brand Name | LANMENGJINGAN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | slippers |
| Department Name | ADULT |
| Color | Apricot color, black, white, Wine red, grey, brown |
| Suitable For What Season | Spring, Summer |
| Suitable For What Occasion | Indoor, Outdoor, Dating, Travel, Walk, Shopping, Office, Daily Life, Beach, Garden |
| What Style Suits | Elegant, Luxurious, Fashion, LEISUR, Simple, Sexy |
| Features of the shoes | Genuine Leather, Flat heel, Open toe, Fish mouth shoes, Solid color |
| Advantages of shoes | Hand-made, Comfortable to wear, Non-slip, Fashion slippers |
Instock
There are no reviews yet.